Narzędzia i elektronarzędzia – Blog

Sprawdź co warto wiedzieć o elektronarzędziach i narzędziach ręcznych

Narzędzia i elektronarzędzia

Agregat Kruzer – czy warto?

 

Czy w ostatnim czasie spotkałeś się z sytuacją, gdy podłączałeś jakieś urządzenie do gniazdka i nie dawało ono żadnych oznak życia? W Twoje miasto uderzyła niedawno wichura zrywając linie energetyczne? A może po prostu dostawca przeprowadzał prace serwisowe i przez kilka godzin zmagałeś się z przerwą w dostawie prądu? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco to znak, że na własnej skórze poczułeś się jak w średniowieczu, kiedy to ludzie nie znali jeszcze elektryczności. Zapewne w tym czasie nie było Ci łatwo, gdyż obecne rozrywki opierają się głównie na siedzeniu przed telewizorem lub komputerem. W dzisiejszych czasach brak napięcia sieciowego nie musi nas ograniczać, jeśli tylko posiadamy agregat prądotwórczy.

Agregat Kruzer - czy warto

Która firma mnie nie zawiedzie?

Posiadanie własnej przenośnej elektrowni to byłoby coś niesamowitego, nieprawdaż? Dzięki takiej maszynie będziesz czuł się całkowicie niezależny od czynników zewnętrznych i w domowych warunkach wytworzysz prąd niezbędny do zasilenia nawet kilku odbiorników jednocześnie. To jaki model wybierzesz to Twoja indywidualna sprawa, lecz może potrzebujesz w tej kwestii pomocy? Jeśli chcesz to z chęcią Ci jej udzielimy. Dokonując zakupu zapewne liczysz na to, że dokonasz inwestycji w niezawodne narzędzie, które służyć będzie przez wiele lat. Na co więc się zdecydować?

Z doświadczenia wiemy, że ponadprzeciętną solidnością charakteryzują się agregaty prądotwórcze Kruzer. Służą one głównie do zasilania awaryjnego, dlatego też polecamy je do domu. Zapewne zastanawiasz się teraz dlaczego to właśnie urządzenia polskiej firmy są tak przez nas cenione. Wszystko rozchodzi się o ich konstrukcję, albowiem wykonano je z dobrej jakości materiałów zapewniających wysoki poziom bezusterkowości.

Logo Kruzer oznaką jakości agregatów prądotwórczych?

Tego typu urządzenia są stosunkowo proste w swojej budowie, ponieważ składają się z silnika spalinowego, prądnicy synchronicznej, rozdzielni elektrycznej oraz różnych systemów kontrolno-pomiarowych. Zdawałoby się, że skoro wszystkie te podzespoły są zawarte w każdym agregacie, to co wyróżnia produkty naszej rodzimej firmy?

Dokonajmy analizy niektórych podzespołów i sprawdźmy czym się one cechują. Kruzer doszedł do wniosku, że stosować będzie wysokie standardy, więc konstrukcja uzwojenia prądnicy nie mogła być inna jak wykonana z miedzi. Jest to niewątpliwa zaleta, ponieważ metal ten stanowi jeden z najlepszych przewodników, a dodatkowo nie ulega on utlenianiu, przez co jest bardziej żywotny od aluminium.

Chcemy teraz zwrócić Twoją uwagę na silniki stosowane w agregatach prądotwórczych Kruzer. Jak ważny jest napęd nie trzeba chyba wspominać, albowiem to w dużej mierze od niego zależy jak dana maszyna będzie funkcjonować. Polska marka goni swoich największych konkurentów i ciągle wzoruje się na liderach rynku. Przyjęcie takiej taktyki trzeba uznać za słuszne, bo stosowanie sprawdzonych rozwiązań technologicznych często prowadzi do osiągnięcia sukcesu. Dlaczego Ci o tym mówimy? To bardzo proste. Serca tych urządzeń są autorskimi konstrukcjami wysoko wykwalifikowanych inżynierów oraz zaprojektowano je w oparciu o wzorce wzięte z ich japońskich odpowiedników.

Sprzęty, o których cały czas tutaj rozmawiamy to mechanicznie zaawansowane maszyny. Mówiąc o sztucznej inteligencji z pewnością można mieć tutaj na myśli agregaty Kruzer. Działają one niezwykle mądrze, gdyż generowaną moc na bieżąco dopasowują do ilości podłączonych odbiorników. Dzięki temu ich silniki nie pracują cały czas na 100% swoich możliwości, przez co ogranicza się spalanie nawet o 15% w stosunku do konkurencyjnych produktów. Regulacja obrotów wpływa także na ilość wydzielanych spalin ograniczając je do jak najmniejszego poziomu.

Co jeszcze znajdziemy na wyposażeniu generatorów prądu firmy Kruzer?

Jak ma się sprawa z dodatkowymi funkcjami w produktach tej marki? Spełniają one bardzo wysokie normy, a najlepszym tego przykładem jest system cyfrowej stabilizacji napięcia AVR. Znajdziemy go w każdym modelu, a więc dokonując zakupu generatora Kruzer będziesz miał pewność, że podłączane odbiorniki nie ulegną zniszczeniu. Ważnym elementem wyposażenia jest także automatyczna regulacja częstotliwości, która umożliwi Ci podpięcie do agregatu czułych urządzeń elektronicznych.

Dodatkową zaletą tych maszyn jest również zabezpieczenie przeciążeniowe. Dzięki niemu nie będziemy mogli nadmiernie eksploatować agregatu poprzez podłączanie do niego odbiorników, których sumaryczne zapotrzebowanie na prąd przekracza możliwości generatora. Twoje małe, autonomiczne źródło napięcia będzie zatem bezpieczne i nie ulegnie awarii podczas zwykłego użytkowania. Podobne działanie ma także czujnik ciśnienia oleju. Jego zadanie opiera się na ciągłej analizie jego stanu, więc w razie zaistnienia kryzysowej sytuacji zostaniesz o tym poinformowany.

Znajdź swoje niezależne źródło energii

Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu udało nam się przybliżyć produkty marki Kruzer. Dzięki nim na pewno nie zaskoczy Cię żadna awaria prądu, gdyż będziesz miał mobilne źródło energii zawsze pod ręką. Funkcjonalność tych urządzeń jest naprawdę wysoka, a w swojej klasie prezentują one najlepszą relację jakości w stosunku do ceny. Warto więc w nie zainwestować i skorzystać z nich w kryzysowej sytuacji.

 

 

Materiały źródłowe: Wikipedia – agregaty prądotwórcze
Autorzy zdjęć: whatwolf
Źródła zdjęć: Freepik

Agregat Kruzer – czy warto?
5 (100%) 3 votes

"Agregat Kruzer – czy warto?" - 4 Opinie i komentarze

  1. Jakiś czas temu kupiłem agregat kruzera do domu, dokładnie model Th 3900 i przyznam się szczerze że jak za tą cenę spodziewałem się czegoś o wiele gorszego. Nie jest to fogo co prawda i cichy też nie jest ale po podłączeniu do oświetlenia led nie mrygało przynajmniej. Z agregatem kraft&dele od samego początku miałem problemy a gdy ostatecznie padł, ich serwis stwierdził że jest to „uszkodzenie mechaniczne”… Przy zasilaniu awaryjnym i kilka razy tylko odpalany. Porażka i tandeta. Nigdy więcej. Z kruzerem jak do tej pory wszystko ok a mam go już 4mc choć też nie był za często używany.

  2. agregat tego producenta posiadam i jestem zadowolony, aczkolwiek paliwa pod korek wchodzi o jeden litr mniej jak podaje kruzer. Wykorzystuję przez około 20 dni w roku do zasilania awaryjnego domku na działce. Zdarzają się tam dość częste blackouty, choć stosunkowo krótkie. Przy takim wykorzystaniu spisuje się wyśmienicie i jak dotąd bez awarii.

    • Też używam na działce agregatu, ale mój już pada. Będę musiał zainwestować w nowy. Kruzer wydaje się dobry ale jeszcze poszukam na necie

  3. jak dla mnie to honda jest zdecydowanie lepsza i nie ma co oszczędzać tylko trzeba kupować od razu dobry jakościowo produkt. Nie ma później z nim żadnych problemów i nerwów mniej.

Podziel się swoją opinią, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *