Narzędzia i elektronarzędzia – Blog

Sprawdź co warto wiedzieć o elektronarzędziach i narzędziach ręcznych

Jaki agregat prądotwórczy kruzer
Narzędzia i elektronarzędzia

Jaki agregat prądotwórczy Kruzer – pomagamy w wyborze

Jesteśmy na takim etapie cywilizacyjnym, że powoli odchodzimy od wykonywania pewnych czynności w ręczny sposób. Obecnie maszyny przejmują dużą część naszych obowiązków i stają się one niezbędnym wyposażeniem zakładów przemysłowych czy gospodarstw domowych. Niedługo pewnie dojdzie do sytuacji, kiedy to sprzęt elektryczny będzie zastępować nas niemal w każdej dziedzinie życia. Nie wybiegajmy jednak aż tak daleko w przyszłość. Obecnie mamy do czynienia jedynie z komputerami i odbiornikami zasilanymi z sieci, które stanowią niezbędne wyposażenie większości firm.

Bądź niezależny i korzystaj z ulubionych urządzeń przez cały czas

Narzędzia elektryczne mogą Ci się kojarzyć głównie z przedsiębiorstwami zajmującymi się produkcją. Jest w tym sporo prawdy, lecz nie zapominaj, że z przyrządami zasilanymi energią z sieci spotkamy się np. w biurze rachunkowym, na poczcie czy podczas załatwiania spraw urzędowych. W takich zakładach pracownicy często korzystają z komputerów, na których to posiadają niezbędne bazy danych. Teraz niemal każda branża do właściwego funkcjonowania potrzebuje prądu, lecz w codziennym życiu prywatnym też się nam on przydaje. Awarie związane z zerwaniem linii energetycznych lub akcją serwisową u dostawcy to sytuacje charakteryzujące się dużym prawdopodobieństwem, dlatego też warto się przed nimi zabezpieczyć inwestując w generator prądotwórczy Kruzer.

To, który z nich wybrać może stanowić dla Ciebie nie lada dylemat, musisz bowiem wiedzieć jaka moc jest Ci niezbędna. Dodatkowo określ do czego generator będzie służył, ponieważ tylko w ten sposób dopasujesz właściwy dla siebie produkt. Oszacuj więc zawczasu swoje potrzeby i na tej podstawie dokonaj rozsądnej inwestycji.

Kruzer – solidny dostawca agregatów jednofazowych

Podczas zasilania awaryjnego najczęściej używa się agregatów jednofazowych. Służą one do podtrzymywania przy życiu wszystkich odbiorników wymagających napięcia 230V. Dzięki tym urządzeniom uchronisz swoją lodówkę przed rozmrożeniem czy zagotujesz wodę w czajniku bezprzewodowym. Sprzęt tego typu przydaje się jednak nie tylko w domu, albowiem na niewielkich budowach, gdzie nie korzysta się z potężnych elektronarzędzi, też znajdzie on zastosowanie. Jeśli więc zależy Ci na podłączeniu szlifierki lub wiertarki będziesz mógł to zrobić i cieszyć się z dalszego postępu prac. Generator Kruzer jest zatem świetną receptą na usterkę sieci, gdyż żadna z nich nikomu nie będzie straszna.

Posiadanie agregatu Kruzer niesie za sobą wiele korzyści. Z jego pomocą poczujesz niemal całkowitą niezależność od swojego dostawcy energii, ponieważ nawet najtrudniejsze zadania wykonasz bez względu na to, czy w pobliżu znajduje się jakiekolwiek źródło zasilania.

Agregaty trójfazowe Kruzer do użycia na budowie lub w domu

Jeśli jednak w Twojej kwestii leży podłączenie odbiorników takich jak betoniarka, młot wyburzeniowy czy narzędzia stosowane przy budowie dróg to niezbędny okaże się agregat trójfazowy. Użycie go pozwoli na ciągłe korzystanie z urządzeń zasilanych prądem rzędu 400V. Tak wysokie napięcie służyć także może do dostarczania energii do domu jednorodzinnego, jeśli tylko Twoja instalacja skonstruowana została w odpowiedni sposób. Duża część z nas korzysta z kuchenek zasilanych tak zwaną siłą i właśnie w takich przypadkach nie obejdziemy się niestety bez własnej elektrowni trójfazowej.

Zdajesz sobie na pewno sprawę, że życie to nie bajka, więc przygotuj się na niespodziankę. Skoro większą funkcjonalność będzie mieć u Ciebie model trójfazowy agregat Kruzer, to musisz wiedzieć jeszcze jedną ważną rzecz. W tym przypadku nie wystarczy zsumowanie mocy znamionowej wszystkich odbiorników, gdyż te, które posiadają silnik indukcyjny mogą być zbudowane w różny sposób. Napędy te można połączyć w trójkąt lub gwiazdę, co daje nam informację, że podczas rozruchu będą one wymagać napięcia odpowiednio 9-krotnie i 3-krotnie większego, niż określił to producent w instrukcji obsługi. Te dwie wartości nie są jedynymi, ponieważ niektóre odbiorniki zgłaszają zapotrzebowanie energetyczne do uruchomienia silnika na poziomie 1,5 razy większym w porównaniu do ich mocy znamionowej.

Sprawdź jaki model znajdzie u Ciebie zastosowanie

Czy wiesz już jaki agregat spełni Twoje oczekiwania? Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi naświetliliśmy jak powinien wyglądać proces decyzyjny podczas zakupu własnego, autonomicznego źródła energii. Udzielone przez nas wskazówki powinny być przydatne, albowiem część z nas nie posiada wiedzy stricte technicznej, by samodzielnie dokonać wyboru właściwego generatora. Polecamy też skontaktować się z elektrykiem, który z pewnością, na podstawie swojego doświadczenia zawodowego, określi jaki sprzęt sprawdzi się w Twoim domu lub na budowie. Zakup takiej maszyny często wiąże się z wydatkiem rzędu ponad 1000zł, dlatego też warto dokonać szczegółowej analizy potrzeb.

 

Autorzy zdjęć: sebastian soerensen
Materiały źródłowe: KruzerWikipedia – agregaty prądotwórcze,
Źródła zdjęć: www.pexels.com

Jaki agregat prądotwórczy Kruzer – pomagamy w wyborze
Oceń artykuł

Podziel się swoją opinią, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *