Narzędzia i elektronarzędzia – Blog

Sprawdź co warto wiedzieć o elektronarzędziach i narzędziach ręcznych

Ogród

Do czego stosować kosiarkę, oprócz koszenia trawy?

Kosiarki do trawy są jednymi z podstawowych urządzeń, które wykorzystuje się do dbania o ogród. Czy jednak masz świadomość, jakie jeszcze może mieć zastosowania kosiarka, oprócz koszenia trawy. To bardzo intrygujące pytanie. Postaram się odpowiedzieć na nie w tym artykule.

Traktorek trawnikowy-kilka słów o jego zaletach

Traktorek trawnikowy ma silnik. W związku z tym do korzystania z niego nie jest potrzebna siła Twoich mięśni. To urządzenie wyposażone w cztery koła, biegi, jak również kierownicę, przeznaczoną do kierowania. Traktorkiem trawnikowym kieruje się w taki sam sposób jak samochodem osobowym. Taka konstrukcja powoduje, że użytkowanie kosiarki do trawy tego typu jest bardzo komfortowe, w szczególności na dużych powierzchniach. To prawda, że jego kupno jest związane z pewnego rodzaju nakładem finansowym, lecz warto wiedzieć, że poza standardowym jego wykorzystaniem, traktorka trawnikowego można używać również do innych prac w ogrodzie oraz wokół domu. Nie tylko do koszenia trawy.

Ciągnik do przyczepki

Pierwsza możliwość ciągnika to oczywiście ciągnięcie przyczepki. To umiejętność może się okazać szczególnie użyteczna dla osób, które posiadają duże gospodarstwa albo ogrody. Dzięki temu urządzeniu można przewieźć, na przykład narzędzia do ogrodu z jednego miejsca do drugiego. Przy okazji można oczywiście skosić trawę. Do kosiarek można przyczepić specjalne przyczepy, które charakteryzują się stromym kątem wychylenia skrzyni ładunkowe. Dzięki temu można ją bardzo prosto wypróżnić.

Mulczowanie trawnika

Mulczowanie jest zabiegiem, polegającym na rozdrobnieniu skoszonej trawy. Następnie pozostawia się ją na glebie. Służy za naturalny nawóz. Jest to bardzo istotny zabieg przy pielęgnacji trawnika. Niestety wielu ogrodników o nim zapomina. Dzięki mulczowaniu trawnik jest dobrze odżywiony i o wiele szybciej rośnie. Co więcej jest to ekologiczna metoda. Stanowi alternatywę dla wyrzucania skoszonej trawy. Poza tym, kosiarki do trawy mogą być wykorzystywane również do siewu, nawożenia, jako zamiatarka lub pług.

Do kosiarki można dołączyć także pług, który przyda się szczególnie zimą, przy odśnieżaniu, ale okaże się również pomocny do przenoszenia piasku czy skoszonej trawy. Oprócz tego istnieje dodatkowo możliwość zamontowania z przodu kosiarki specjalnej szczotki, która sprawdzi się na przykład do czyszczenia chodnika z resztek trawy po koszeniu czy zamiatania liści jesienią.

Do czego stosować kosiarkę, oprócz koszenia trawy?
5 (100%) 1 vote

Podziel się swoją opinią, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *