Narzędzia i elektronarzędzia – Blog

Sprawdź co warto wiedzieć o elektronarzędziach i narzędziach ręcznych

Ogród

Kosiarki spalinowe – w trosce o pielęgnację średnich i dużych ogrodów

Kosiarki spalinowe to najbardziej popularne urządzenia do koszenia terenów zielonych.
Idealnie sprawdzają się w koszeniu średnich i dużych ogrodów, jak i rozległych powierzchni. Sprawdź, czym wyróżniają się tego rodzaju modele.

Dlaczego warto mieć kosiarkę spalinową?

Kosiarki do trawy tego typu są bardzo wygodne w użytkowaniu, zwłaszcza na większych obszarach, gdyż nie musimy przejmować się dostępem do zasilania. Kosiarki do trawy spalinowe posiadają niezależne źródło energii, dzięki czemu można z nich korzystać na terenach z utrudnionym dostępem do zasilania, albo tam gdzie w ogóle nie mamy dostępu do prądu.
Cechy modeli spalinowych

Wiele modeli kosiarek spalinowych zaopatrzonych jest w kosz na ściętą trawę. Niektóre kosiarki posiadają jednak tzw. wyrzut. Przed wyborem kosiarki musimy więc zastanowić się czy wygodniejsze dla nas będzie opróżnianie worka z trawą, czy zbieranie jest z terenu. Ponadto, powinniśmy sprawdzić czy kosiarka posiada solidną obudowę oraz ergonomiczny uchwyt. Wysoki komfort pracy operatora gwarantują kosiarki spalinowe z napędem, które wpływają na lepsze sterowanie maszyną. Większe tylne koła również ułatwią manewrowanie. Znaczenie może mieć też szerokość robocza kosiarki. Wydaje się, że lepiej wybrać model z większym obszarem roboczym, aby koszenie przebiegało szybciej, jednak jeśli w ogrodzie mamy wiele drzew i krzewów, może okazać się, że lepszym wyborem będzie zakup węższej kosiarki, którą łatwiej jest się zmieścić między rośliny. Dodatkowe funkcje, takie jak na przykład regulacja wysokości koszenia za pomocą sprężynowej dźwigi, z pewnością wpłyną na doskonały wygląd ogrodu czy innego terenu. Pod uwagę trzeba wziąć jeszcze jedno kryterium, które może nieco zaskakiwać – głośność pracy kosiarki. Oczywiście wszelkie cechy decydujące o wygodzie dla użytkownika są ważne, jednak jeśli mieszkamy w osiedlu domków jednorodzinnych, albo w zabudowie szeregowej z ogrodem, warto zatroszczyć się o to, aby nasze działania w ogrodzie zbytnio nie przeszkadzały sąsiadom.

Konserwacja kosiarki spalinowej

Kosiarki spalinowe do trawy na specnarzedzia.pl należą do droższej grupy urządzeń, dlatego warto zadbać, aby zakupiony sprzęt posłużył nam na dłużej. Użytkownicy powinni przeprowadzać systematyczną konserwację sprzętu spalinowego. Jeżeli chcemy, by kosiarka była sprawna przez lata, musimy pamiętać o wymianie oleju i filtrów, a także o uzupełnianiu paliwa.

Kosiarka spalinowa – cena

Cena za kosiarkę spalinową waha się między 800 a 1800 zł. Na koszt kosiarki spalinowej wpływa głównie napęd i rodzaj silnika, a także dodatkowe funkcje.

Kosiarki do małego ogrodu

Jak już wspomniano, kosiarki spalinowe najlepiej sprawdzają się przy koszeniu średnich i obszernych terenów. A jak jest z małymi ogrodami i trawnikami? Kosiarki spalinowe są solidne i praktyczne, jednak do koszenia mniejszych terenów lepiej kupić tańszą kosiarkę elektryczną, która będzie lekka, zwrotna i świetnie sprawdzi się nawet w pielęgnacji ogródka przez starszą osobę. Podstawowy model, który będzie dobrze służył kupimy za około 300 zł.

Kosiarki spalinowe – w trosce o pielęgnację średnich i dużych ogrodów
5 (100%) 1 vote

Podziel się swoją opinią, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *