Narzędzia i elektronarzędzia – Blog

Sprawdź co warto wiedzieć o elektronarzędziach i narzędziach ręcznych

Pilarka do drewna, spalinowa piła łańcuchowa
Ogród

Spalinowe piły łańcuchowe dla amatora

Profesjonalne piły spalinowe mogą okazać się bardzo przydatne w każdym gospodarstwie domowym, zwłaszcza w takich, gdzie często zachodzi potrzeba pozyskania drewna, albo wycięcia drzew lub krzewów. Pamiętać należy o tym, że zupełnie inny sprzęt potrzebny jest to wycinania drzew, a inny jedynie do ich przycinania.

Mieszanki paliwa do piły łańcuchowej

Wszystkie piły spalinowe do właściwego działania potrzebują odpowiedniej mieszanki paliwa. Mowa tutaj oczywiście o benzynie z dodatkiem specjalnego oleju. O właściwej mieszance paliwa nigdy nie wolno zapominać w przeciwnym razie może dojść do bardzo poważnej awarii sprzętu. Niezawodne piły spalinowe są droższe i zdecydowanie głośniejsze niż tradycyjne piły elektryczne, ale w wielu przypadkach są zdecydowanie lepszym wyborem. Największą zaletą pił spalinowych jest oczywiście to, że nie ma żadnych ograniczeń związanych z koniecznością podpięcia kabla.

Piły spalinowe do 500zł

Do 500zł można kupić wysokiej jakości piłę spalinową, która nadawać będzie się wyłącznie do zastosować amatorskich. Piły te doskonale sprawdzą się do prostych prac w ogrodzie, albo do przycinania lub ścinania niewielkich drzewek. Kupując nową piłę spalinową warto zwracać szczególną uwagę przede wszystkim na moc silnika.

 

Materiały źródłowe: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosiarka
Autorzy zdjęć: Dominic Morel
Źródła zdjęć: www.freeimages.com

Spalinowe piły łańcuchowe dla amatora
Oceń artykuł

Podziel się swoją opinią, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *